W AKCJI

FESTIWAL ZDROWIA

Festiwal Zdrowia połączony z warsztatmi bokashi to wydarzenie, obok którego nie sposób było przejść obojętnie.  Energetyczna zumba, szkolny bieg wiosny oraz wspólne ognisko stanowiły niespodziankę i nagrodę dla wszystkich uczestników tygodniowych zmagań, promujących zdrowie i dbałość o środowisko. W ramach Festiwalu Zdrowia odbyło się wiele ciekawych przedsięwzięć, których głównym celem była troska o zdrowie i środowisko naturalne. Odbyły się warsztaty Bokashi, polegające na przygotowaniu kul z dobroczynnymi kulturami bakterii, rewitalizującymi zbiorniki wodne. Niewątpliwie atrakcją festiwalu były spotkania
z absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego - panią Agnieszką Dygacz, olimpijką z Londynu, Rio de Janerio i reprezentantką Polski w mistrzostwach Europy z Barcelony w chodzie sportowym oraz kulturystami - panią Barbarą Tomanek
i panem Maciejem Respondek. Mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat dbania o urodę. Przedstawiciele katowickiego „Medyka” zaprosili nas na pokaz makijażu i masażu, wskazując ich dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz piękny i zdrowy uśmiech.
Podczas festiwalu szkoła tętniła życiem do późnych godzin wieczornych. Uczestnikami wybranych warsztatów byli również rodzice naszych uczniów. Nawet występ szkolnego kabaretu nawiązywał tematycznie do profilaktyki prozdrowotnej. Zdjęcia wykonane przez członków naszego szkolnego Klubu Fotograficznego, pozwolą na długo zapamiętać Festiwal Zdrowia. Wielu znamienitych gości uświetniło swoją obecnością to ważne dla szkoły wydarzenie. Byli to m.in. przedstawiciel siemianowickich Wodociągów AQUA SPRINT - pan Jerzy Kurzawa, Przewodniczący Rady Fundacji Ekologicznej „SILESIA” w Katowicach - pan Piotr Sobieraj, przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Siemianowice Śl. - Naczelnik pan Artur Kledzik i pani Inspektor Joanna Bartusz oraz prowadzący warsztaty przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego „Emeko” na czele z panem Jarosławem Jaglarz. Wszystkim uczestnikom, gościom i prelegentom serdecznie dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu. Zapraszamy za rok! Może w następnym roku podziękują nam same ryby, przemawiając z wdzięczności za czystą wodę ludzkim głosem.