W AKCJI

DZIEŃ OTWARTY

Tegoroczna edycja Dnia Otwartego w I Liceum Ogólnokształcącym przebiegała pod hasłem „Tak uczymy się w Śniadeku". Laboratorium anatomiczne u profesor Anny W., "Poczuj się jak policjant - kieruj ruchem!", "Poznaj naszego szkolnego "FOTOSIA" to niektóre z atrakcji, które przygotowano w ramach Dnia Otwartego.

Gimnazjaliści, którzy przyjeli nasze zaproszenie (a było ich naprawdę dużo), mogli poznać szkołę od kuchni i zajrzeć w każdy jej zakamarek. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z języka polskiego, matematyki i biologii. Oprócz tradycyjnych zajęć gimnazjaliści sprawdzali swój refleks, uczestniczyli w ekspresowym kursie samoobrony, pełnili rolę modeli i fotografów, sprawdzali swoją wiedzę z języka niemieckiego i układali biologiczne puzzle. A ci, którzy odczuwali już lekkie zmęczenie, mogli się odprężyć w specjalnie przygotowanej „Strefie relaksu” lub delektować się angielską herbatką, serwowaną w „English cafe”. Jeśli komuś było mało wrażeń, mógł zajrzeć za kulisy spektaklu kawiarenki literacko-teatralnej „To i Owo”.

Do udziału w Dniu Otwartym zaproszono również rodziców siemianowickich gimazjalistów. Podczas spotkania dyrekcja szkoły przedstawiła rodzicom nową ofertę szkoły,  a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego opowiedzieli o szkolnych przedsięwzięciach.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji UŚ oraz siemianowickiego Wydziału Edukacji.