LONDON ADVENTURE XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH POLIGON Z BANKOWĄ BIOLOGICZNA PIELGRZYMKA ZIMOWE SZALEŃSTWO I WSPÓLNA WYPRAWA

Śniadek w drodze

POLIGON Z BANKOWĄ

Uczniowie klasy mundurowej regularnie biorą udział w akcji " Poligon z Bankową". "Poligon z Bankową" obejmuje serię bezpłatnych szkoleń wojskowych, w których bierze udział młodzież ze Śląska. W ramach zajęć młodzież, pod okiem żołnierzy i instruktorów, nauczyła się m.in. strzelania z karabinka sportowego, rzutu granatem, kroku defiladowego, wyznaczania azymutu oraz używania busoli. Nasi dzielni "mundurowi" wezmą również udział w kursach z przedmiotów takich jak: taktyka, łączność czy szkolenie medyczne. Dodatkowo jednostka 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach poprowadzi szkolenie SERE, czyli zajęcia w terenie z zakresu działań, które pozwalają przetrwać żołnierzom na terytorium wroga.