WŁADZE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017/2018 WYBORY 2017 DZIAŁANIA SU 2016/2017 PLAN PRACY SU REGULAMIN SU ORDYNACJA WYBORCZA RZECZNIK PRAW UCZNIA - DOKUMENTY REGULAMIN KONKURSU "SUPER KLASA"

REGULAMIN KONKURSU "SUPER KLASA"

REGULAMIN MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU

„SUPER KLASA” W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

a) Konkurs „SUPER KLASA” jest formą współzawodnictwa klasowego, mającego na celu zachęcenie uczniów naszego Gimnazjum i Liceum do podejmowania działań na rzecz klasy i szkoły.

b) Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Siemianowicach Śląskich, w skład którego wchodzą uczniowie Gimnazjum nr 4 i I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego.

c) Organizatorem konkursu jest Samorząd szkolny.

d) Klasy otrzymują punkty za różne formy aktywności na terenie szkoły oraz poza szkołą – akcje charytatywne, przestrzeganie praw i obowiązków ucznia, udział w zajęciach pozalekcyjnych.

e)  Konkurs trwa przez cały rok szkolny 2016/17

f) Wychowawcy klas zapoznają uczniów z regulaminem konkursu na lekcji wychowawczej.

g) Wyniki konkursu będą ogłaszane na bieżąco na tablicy Samorządu Szkolnego.

h)  Końcowy wynik zostanie ogłoszony w kwietniu.

i) Zwycięska klasa otrzyma puchar „Super Klasy” oraz atrakcyjną nagrodę.

j) sponsorem konkursu jest Rada Rodziców.

CELE KONKURSU

Zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w życiu szkoły

Kształtowanie poczucia wspólnoty szkolnej

Tworzenie atmosfery wspólnej pracy i zabawy

Rozwijanie osobowości, zainteresowań i talentów uczniów

Budowanie poczucia odpowiedzialności za powierzone zadanie

Rozwijanie komunikacji interpersonalnej

Rozwijanie prawidłowych podstaw

Podnoszenie jakości pracy szkoły.

KONKURENCJE DO WSPÓŁZAWODNICTWA

I. PRZEDSIĘWZIĘCIA SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Udział w imprezach i uroczystościach organizowanych przez samorząd będzie punktowany w następujący sposób:

I miejsce – 20 punktów

II miejsce – 15 punktów

III miejsce -10 punktów

*Dodatkowo 5 punktów za udział klasy w imprezie

II. FREKWENCJA

Klasa, która uzyska najwyższą frekwencję w I i II semestrze otrzyma następujące punkty:

I miejsce – 10 punktów

II miejsce – 8 punktów

III miejsce – 5 punktów

III. ŚREDNIA KLASY

Do szkoły przychodzimy przede wszystkim po to, aby zdobywać wiedzę i uczyć się jak najlepiej. Przekonamy się o tym pod koniec I i II semestru, kiedy ogłosimy średnie klasy i przyznamy za to punkty:

I miejsce – 10 punktów

II miejsce – 8 punktów

III miejsce – 5 punktów

IV miejsce – 3 punktów

IV. ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK I GROSZÓWEK

Co dwa miesiące opiekun samorządu będzie ogłaszał wyniki zbiórki nakrętek i groszówek

Nakrętki i groszówki należy przekazywać do , podając klasę i informację na temat ilości.

V. UDZIAŁ W RYWALIZACJI KLASOWEJ

I miejsce – 5 punktów

II miejsce – 4 punkty

III miejsce – 3 punkty

IV miejsce – 2 punkty

VI. PUNKTY DODATKOWE

Zdarza się, że Samorząd Szkolny ogłasza również inne konkursy i zabawy, nieprzewidziane na początku roku szkolnego. Za udział w tych konkursach i zabawach klasy będą mogły zdobyć punkty dodatkowe.