W AKCJI

VII TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH

Siódma edycja Turnieju Klas o Profilu Mundurowym odbyła się w Dąbrowie Górniczej i Siemanowicach Śląskich, a okazją było również przypadające na 2018 rok stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponad 130 uczestników ze szkół z siedmiu województw brało udział w dwudniowych zmaganiach mających na celu wyłonienie najlepszych uczniów klas o profilu mundurowym – m.in. policyjnych, wojskowych, pożarniczych czy straży granicznej. Masakrator WSB, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami, test wiedzy o bezpieczeństwie narodowym czy konkurencje strzeleckie i pożarnicze – to tylko część zmagań dla uczestników turnieju. Patronat nad VII Ogólnopolskim Turniejem Klas o Profilu Mundurowym objęli: Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza, Prezydent Miasta Siemianowice, Rafał Piech. Nie tylko naszą szkołę, ale również i miasto godnie reprezentowała tegoroczna maturzystka Natalia Mokrus, która wykazała się  odwagą, hartem ducha i wytrwałością.