FUNDACJA "GROT"

5 kwietnia 2018roku podpisano Porozumienie o Współpracy I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju – GROT. Reprezentantami porozumienia byli: Agata Krzysztofik – Dyrektor szkoły oraz Andrzej Ostrowski – Prezes Fundacji. Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie: dr Anna Zasada–Chorab – Zastępczyni Prezydenta Miasta, Anna Sobieraj – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zastępczyni Naczelnik Wydziału Edukacji – Monika Gawrońska oraz Zastępczyni Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego – Izabela Pesel. Niewątpliwie najważniejszymi adresatami uroczystej okoliczności byli uczniowie liceum, uczący się w klasach mundurowych, które już od 2009 roku, tworzą tradycję szkoły. To właśnie w tych klasach kultywuje się chlubne tradycje Wojska Polskiego, wychowanie patriotyczne, a potrzeba wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa i obronności umacnia etos wartości najwyższych. Porozumienie, zawarte dziś w I LO, jest szczególnie ciekawą ofertą dla kandydatów do klas o profilu Bezpieczeństwo Narodowe, a idea współpracy z szeroko pojętymi służbami mundurowymi otwiera kolejną interesującą drogę do współpracy z innymi szkołami o zbliżonych profilach na terenie całego Śląska. Należy też zauważyć, że inicjatywa zawarcia porozumienia pięknie wpisuje się w rok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.