• REKRUTACJA DO I LO

            18 maja 2018 godz.  00:00 - 18 czerwca 2018   godz.  00:00

    Kandydaci do szkoły ponadgimnazjalnej zakładają konto na stronie internetowej:

     https://slaskie.edu.com.pl/

    Klikając najpierw na ZALOGUJ SIĘ, a następnie na ZAŁÓŻ KONTO /REJESTRACJA KANDYDATA

    Wprowadzają przez Internet podania do szkół publicznych i szkół niepublicznych - szkoła pierwsza na liście oznacza szkołę pierwszego wyboru.

    Dokonują wyboru szkół i klas; można wybrać aż trzy szkoły publiczne,  każdej z nich do pięciu klas (czyli aż 15 wyborów), jak również szkoły niepubliczne (już bez limitu).

     

    UZUPEŁNIAJĄ swoje dane,  dane Rodziców ich adresy i  telefony

    (bardzo ważne!).

    Uwaga !

     

       Kandydaci zdecydowani by uczęszczać do I LO, powinni wybrać wszystkie dostępne klasy. 

     

    W przypadku, gdy Kandydat nie zostanie zakwalifikowany do wybranej przez siebie klasy system przydzieli Go do innej klasy w naszej szkole.  Po zakończeniu rekrutacji możliwe będą wewnętrzne zmiany między klasami.

     

    WAŻNE!

    Podanie wygenerowane przez system, podpisane przez Kandydata, oraz rodziców bądź prawnych opiekunów dostarczamy TYLKO do szkoły pierwszego wyboru.


                                         

  • "NOWOCZEŚNI" NA PARADZIE HISTORYCZNEJ

    "NOWOCZEŚNI" NA PARADZIE HISTORYCZNEJ

    "NOWOCZEŚNI" NA PARADZIE HISTORYCZNEJ M. CHORZOWA
    Uczniowie uczestniczący w zajęciach "Nowoczesnej szkoły" mieli niezwykłą okazję poznania historii naszego regionu uczestnicząc w obchodach 150- lecia powstania dawnej Huty Królewskiej. Kogo tam nie było...król Prus, św. Florian, Ligoń i wiele historycznych postaci, które w ciekawy sposób przypomniały fascynującą i skomplikowaną historię Chorzowa i Górnego Śląska.


     

  • KAROLINA LAUREATKĄ KONKURSU!

    KAROLINA  LAUREATKĄ  KONKURSU!

    Karolina Myrcik- uczennica klasy 3AG zdobyła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Wzruszenia Zbigniewa Herberta" organizowanym z okazji obchodów Roku Herbertowskiego. Zdjęcie autorstwa Karoliny, które jest oprawą graficzną wiersza "Chciałbym opisać" powstało podczas pleneru fotograficznego koła fotograficznego "Fotoś" prowadzonego w Zespole Szkół nr 2 przez p. Ewę Habrajską. Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


     

  • "NOWOCZEŚNI" W PALMIARNI

    "NOWOCZEŚNI" W PALMIARNI

    W „Nowoczesnej Szkole” można uczyć się w różnych miejscach, czego dowodem są ostatnie zajęcia młodzieży w Palmiarni w Gliwicach. Uczniowie korzystający z dodatkowych zajęć realizowanych w ramach projektu „Nowoczesna Szkoła” uczestniczyli w warsztatach z botaniki i na żywo poznawali rośliny tropikalne, użytkowe, sukulenty i inne. Na żywo mogli dotknąć różnych organów roślinnych i zobaczyć ich strukturę oraz formy. Przeprowadzili także doświadczenie dotyczące ruchów sejsmonastycznych mimozy, obserwując składanie jej liści. Z ciekawością analizowali życie owadów społecznych – mrówek i pszczół, poznając w ten sposób złożone zależności panujące w ekosystemie. Najwięcej emocji dostarczyły ciekawostki przyrodnicze:

    • Czy można siadać na Fotelu Teściowej?

    • Do czego używane były nasiona szarańczyny?

    • Co to są Żywe kamienie?

    Na zakończenie uczniowie wybrali się w podróż do nurtów Amazonki i obcowali z florą i fauną tej rzeki. W zachwyt wprawiły ich ogromne płaszczki. Piękne akwaria zrobiły duże wrażenie nie tylko na hobbystach, ale na każdym uczestniku wycieczki. Na pamiątkę uczniowie zrobili sobie wiele zdjęć, z których powstanie relacja w postaci filmu – prezentacji.


     

  • ANGIELSKI Z CHLOE

    ANGIELSKI Z CHLOE

    Dzięki uprzejmości Dyrekcji i nauczycieli języków obcych Szkoły Podstawowej nr 13 w Siemianowicach Śląskich uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez Chloe, wolontariuszkę z Chin. Nasz egzotyczny gość  jest w Polsce dzięki organizacji AIESEC, która dąży do osiągnięcia pokoju i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego. Ludzie stowarzyszeni w tej organizacji wierzą, że każda młoda osoba zasłużyła na szanse aby rozwinąć swój potencjał, dzięki czemu może pozytywnie wpływać na środowisko. AIESEC dostarcza młodym ludziom na całym świecie praktyczne doświadczenia poprzez udział w wymianach międzynarodowych, które umożliwiają im poznanie świata oraz odkrycie tego co ma dla nich naprawdę znaczenie. Chloe dzieliła się z naszymi uczniami swoimi doświadczeniami, których ma na swoim koncie dość sporo, pomimo tak młodego wieku. Od roku studiuje w Kanadzie, gdzie doskonali język obcy, poznaje kulturę tego kraju, poszerza swoje kompetencje. Podczas lekcji z młodzieżą, nasza sympatyczna wolontariuszka porównywała kulturę, sposób postrzegania świata, modę, technologię, stereotypy zarówno w Chinach, jak i Kanadzie. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję poznać naszego gościa, zadać mu nurtujące pytania i zweryfikować swoją wiedzę. Z pewnością największą korzyścią z tego spotkania było osłuchanie się z językiem angielskim oraz otwarcie się na inną kulturę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wizyty. Jak powiedział Roger Bacon “Znajomość języków jest bramą do wiedzy.” My już otwarliśmy furtkę i jesteśmy gotowi na więcej!


     

  • INTEGRACJA NA MAXA!

    INTEGRACJA NA MAXA!

    Wspólny taniec, warsztaty plastyczne, zabawa "Kocham Cię szkoło", "crazy" fotki to atrakcje, jakie przygotowano dla uczniów naszego gimnazjum i gimnazjalistów z Gimnazjum nr 2 w ramach integracji. Od przyszłego roku szkolnego obecne klasy drugie z tych dwóch gimnazjów będą razem uczęszcząć do szkoły. Ważnym punktem spotkania integracyjnego były oczekiwania uczniów, które zostały przekazane dyrekcji szkoły. Trzeba przyznać, że piątkowa integracja była na MAXA!


     

  • 95 LECIE I LO CZEKAMY NA WAS!

    95 LECIE I LO CZEKAMY NA WAS!

    95-lecie I LO "Niekończąca się historia..."

    Zapraszamy absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego ze wszystkich roczników do wzięcia udziału w obchodach Jubileuszu 95-lecia istnienia szkoły. Uroczystości odbędą się w dniach 15 i 16 czerwca 2018 roku.

    Harmonogram Jubileuszu 95-lecia I LO:

    15.06. 2018 (piątek) godz. 17.00 - Gala Jubileuszowa – SCK Bytków  ul. Niepodległości 45, Siemianowice Śląskie

    16.06. 2018 (sobota) godz. 10.00 – Msza Św. w intencji absolwentów, nauczycieli i pracowników szkoły – kościół Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich;

    godz. 10.45 – 11.00 – Korowód Absolwentów – przejście ulicą Śląską z kościoła do szkoły;

    godz. 11.00 – 14.00 – Zjazd Absolwentów – budynek szkolny przy ul. Wyspiańskiego 5

    Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową pod adresem szkoły   krlo1@interia.pl  lub telefonicznie  32 228 21 47  albo osobiście w sekretariacie szkoły.

    Wpisowe w wysokości 60 zł od osoby prosimy wpłacać do dnia 15 MAJA 2018 roku na konto  48 1050 1214 1000 0024 3750 5551 ING Bank Śląski.

    Tegoroczny Jubileusz jest okazją do przypomnienia sobie szkolnych lat również od strony artystycznej. Galę Jubileuszową uświetnią występy absolwentów z różnych roczników. Swoje prace plastyczne i fotograficzne, te starsze i te nowsze, będzie można zaprezentować na wystawie jubileuszowej. Chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się  w szkole w sobotę 17 lutego 2018 o godz. 10.00.

    Czekamy na Wasze materiały i spisane wspomnienia z lat szkolnych, które chcielibyście wypożyczyć lub podarować szkole. Do zobaczenia w czerwcu!

    PS:  Sprawdźcie, czy Wasze koleżanki i koledzy szkolni już wiedzą o Jubileuszu.

    W roku jubileuszowym nie zabraknie spotkań tematycznych z absolwentami, oto niektóre z tematów:

    "Szkolne love story...", czyli ŚNIADEK romantycznie.

    "Jedna kropla jogurtu...", czyli ŚNIADEK artystycznie.

    "Nie dla szkoły lecz dla życia się uczymy, czyli ŚNIADEK naukowo.

     O terminach i szczegółach  będziemy informować na bieżąco.


     

  • OSKARY DLA MATURZYSTÓW!

    OSKARY DLA MATURZYSTÓW!

    Piątkowe przedpołudnie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego było wyjątkowe. Od najwcześniejszych godzin porannych zauważyć można było nadzwyczajną atmosferę: uroczyście ubrani uczniowie, eleganccy nauczyciele, kwiaty i dochodzące z auli dźwięki muzyki. O godzinie 12-tej wszyscy zebrali się w auli, aby po raz ostatni pożegnać uczniów klas trzecich. Pani Dyrektor – mgr Agata Krzysztofik – rozdała świadectwa – wśród nich te wyróżnione, nagrody, a najzdolniejszym uczniom promesy na wyższe uczelnie. Marcjanna Gawlas, uczennica, mająca najwyższą średnią w szkole, otrzymała indeks z rąk mgr Małgorzaty Świerk do Wyższej Szkoły „Humanitas” w Sosnowcu; Natalia Mokrus, uhonorowana została „złotym indeksem” na Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, a Zuzanna Golba otrzymała indeks z rąk Prodziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego – Pani Anety Siwczyk. Pan Marcin Domagała – Dyrektor I Oddziału WBK Banku Zachodniego w Siemianowicach Śląskich, wręczył nagrodę uczennicy – Klaudii Guziejewskiej. Rozdano również nagrody sportowcom i artystom. Najprzyjemniejszą częścią dzisiejszego dnia było przedstawienie, przygotowane staraniem nauczycieli – Marcina Pytlika i Doroty Ligockiej oraz klasy II A liceum. Byliśmy radośni, uśmiechnięci i wzruszeni, a absolwenci zadowoleni z uzyskanych Oskarów i prezentów. Maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach!!!


     

  • REPREZENTOWALIŚMY NASZE MIASTO!

    REPREZENTOWALIŚMY NASZE MIASTO!

    Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć pedagogów poległych podczas II wojny światowej m.in. w nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau podczas XXXIII Nauczycielskich Dni Pamięci i Pokoju. Punktualnie o godzinie 11.00 wszyscy zgromadzeni na terenie byłego obozu Auschwitz wyruszyli spod Bramy Głównej w Marszu Milczenia pod  Ścianę Śmierci, Blok XI i Tablicę Pamiątkową, gdzie  złożyli kwiaty i oddali hołd pomordowanym. Szczególną tradycją oświęcimskich obchodów jest Apel Poległych w drugiej części obozu – w Brzezince przed pomnikiem upamiętniającym męczeństwo przedstawicieli kilkudziesięciu narodów. Tu odbywa się uroczystość wręczenia statuetek Ikara, przyznawanych od 2009 r. przez Zarząd Okręgu Śląskiego ZNP za zasługi w szerzeniu idei pokoju i popularyzowaniu oświęcimskich spotkań.  W tym roku wśród laureatów „Ikara” znaleźli się Rzecznik Praw Obywatelskich, XV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. W. Pileckiego w Katowicach i Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko w Chorzowie. Kto wie, być może statuetka „Ikar” trafi niebawem do jednej z siemianowickich szkół. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości utworzyli krąg i podali sobie ręce, przekazując sobie w tym przyjacielskim geście symboliczną iskierkę pokoju. Warto podkreślić, że byliśmy jedną z dwóch siemianowickich szkół, które reprezentowały nasze miasto podczas tej ważnej uroczystości.


     

  • UROCZYSTE OTWARCIE!

    UROCZYSTE OTWARCIE!

    Podążając za zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie w czwartkowe przedpołudnie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego uroczyście otwarto nową pracownię językową. Powstałe laboratorium językowe jest doskonałym narzędziem pozwalającym nauczycielom i uczniom wykorzystywać nowoczesne techniki pracy. Umożliwia ono również organizowanie pracy grupowej, w parach i indywidualnej oraz pozwala uczniom na szybsze rozwijanie kompetencji językowych. Dyrekcja szkoły mgr Agata Krzysztofik w obecności całej społeczności szkoły oraz zaproszonych gości ogłosiła, iż w dniu dzisiejszym otwieramy nowoczesną, specjalistyczną i pierwszą tego typu w naszym mieście pracownię językową. Pracownia doskonale wpisuje się do oferty edukacyjnej I LO tj. klasy z innowacją dwujęzyczną. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała dr Anna Zasada – Chorab II  Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Wśród zaproszonych gości był również Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego pani Anna Sobieraj. Po oficjalnym otwarciu pracowni językowej, Pani Sylwia Zielińska – nauczycielka języka angielskiego, poprowadziła lekcję otwartą, podczas której zaprezentowała możliwości pracowni oraz tablicy interaktywnej. Dyrekcja szkoły złożyła na ręce II Zastępcy Prezydenta serdeczne podziękowania za wsparcie przy modernizacji szkoły, dzięki której budynek ZS 2  zmieniła się nie do poznania. Warto dodać, że ta imponująca praca plastyczna, która stanowi dekorację pracowni, została wykonana przez nauczyciela I LO - pana Leszka Gasiulewicza.


     

  • WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA!

    WYBORY DO  MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA!

    Szkolna komisja wyborcza w składzie Weronika Bielanik, Karolina Kulawik i pani Daria Dudek sporządziły protokół z przeprowadzonych w dniu dziejszym wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta. Uprawnionych do głosowania było 143 uczniów, wydano 104 karty. Frekwencja wyniosła 38%. Naszymi przedstawicielami zostali Daniel Skolik - uczeń klasy Ia liceum oraz Tomasz Strycharz - uczeń klasy IIa gimnazjum. Serdecznie chłopakom gratulujemy i życzymy sukcesów!


     

  • DZIEŃ Z PRAWEM

    DZIEŃ Z PRAWEM

    24 kwietnia 2018 r. w siemianowickim Parku Tradycji odbył się „Dzień z Prawem” zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego we współpracy z władzami miasta Siemianowice Śląskie oraz pracownikami naukowymi Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Temat konferencji brzmiał: „Prawo karne – straszy czy ostrzega?”. Pierwsza część miała charakter warsztatów dla podzielonych na dwie grupy gimnazjalistów i licealistów. Pod opieką dr hab. prof. UŚ Olgi Sitarz oraz dr Dominiki Bek młodzież rozwiązywała kazusy i debatowała nad tym, czy każde zabójstwo jest przestępstwem. W części drugiej dr hab. prof. UŚ Olga Sitarz wygłosiła wykład: "Czy każda zbrodnia powinna zostać ukarana". Ostatnim punktem programu „Dnia z Prawem” było wystąpienie dr Arkadiusza Ludwiczka, który jest znanym adwokatem, a także autorem wielu publikacji i wykładowcą akademickim. Przedstawił on podstawowe pojęcia prawa karnego procesowego oraz specyfikę zawodu adwokata. Był to pierwszy „Dzień z Prawem” przygotowany przez społeczność Śniadeka. W Parku Tradycji pojawiło się wielu znamienitych gości, m.in. przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości. Mamy nadzieję, że wydarzenie to na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły i w przyszłym roku ponownie w Parku Tradycji rozmawiać będziemy o prawie.

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GEOGRAFA

    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GEOGRAFA

    Uczniowie klasy prawniczo-językowej uczestniczyli w wyjątkowym, bo trwającym aż miesiąc Dniu Ziemi organizowanym przez Wydział Nauk o Ziemi UŚ. Wydział odwiedzili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa śląskiego w ramach obchodów VI Międzynarodowego Dnia Geografa. Młodzież wzięła udział w warsztatach geologicznych w lapidarium, na których można wzbudzić i zmierzyć trzęsienia ziemi, meteorologicznych w ogródku przyuczelnianym oraz zajęciach geologicznych z zastosowania metod dendrologicznych. Każdy mógł się zmierzyć z zawodem naukowca oraz ocenić swoją wiedzę w ciekawym quizie geograficznym. Z całą pewnością młodzież wróci tu znów za rok.


     

  • ODSZEDŁ PAN KRYSTIAN HADASZ

    ODSZEDŁ PAN KRYSTIAN HADASZ

    Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci absolwenta I LO i przyjaciela szkoły Krystiana Hadasza - Dyrektora Muzeum Miejskiego w Siemianowicach . Społecznośc Zespołu Szkół nr 2 łączy się w smutku z rodziną.


     

     
     
  • NATALIA W AKCJI!

    NATALIA W AKCJI!

    Siódma edycja Turnieju Klas o Profilu Mundurowym odbyła się w Dąbrowie Górniczej i Siemanowicach Śląskich, a okazją było również przypadające na 2018 rok stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponad 130 uczestników ze szkół z siedmiu województw brało udział w dwudniowych zmaganiach mających na celu wyłonienie najlepszych uczniów klas o profilu mundurowym – m.in. policyjnych, wojskowych, pożarniczych czy straży granicznej. Masakrator WSB, czyli ekstremalny bieg z przeszkodami, test wiedzy o bezpieczeństwie narodowym czy konkurencje strzeleckie i pożarnicze – to tylko część zmagań dla uczestników turnieju. Patronat nad VII Ogólnopolskim Turniejem Klas o Profilu Mundurowym objęli: Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza, Prezydent Miasta Siemianowice, Rafał Piech. Nie tylko naszą szkołę, ale również i miasto godnie reprezentowała tegoroczna maturzystka Natalia Mokrus, która wykazała się  odwagą, hartem ducha i wytrwałością.


     

     

     

     

  • POZNALI TAJNIKI PRACY BANKOWEJ

    POZNALI TAJNIKI PRACY BANKOWEJ

    Wtorkowe przedpołudnie grupa licealistów z 3a spędziła w Siemianowickim oddziale Banku Zachodniego WBK. Kierownik oddziału p. Marcin Domagała wraz ze swoimi pracownikami, p Natalią Orłowską i p. Arkadiuszem Grobarą opowiedział uczniom o tajnikach pracy bankowej. Młodzież miała okazję zobaczyć, jak wyglądają sejfy bankowe, wysłuchać ciekawych prelekcji dotyczących rynku bankowego w Polsce. Była również okazja do zwiedzenie całego banku. Pani Natalia zaprezentowała metody sprawdzania autentyczności banknotów. Młodzież mogła również po raz pierwszy założyć własne konta bankowe. Było to dobra lekcja przedsiębiorczości i bankowości za którą dziękujemy.


     

  • CHAMPION OF ENGLISH

    CHAMPION OF ENGLISH

    W miniony piątek uczniowie klasy II a reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie „ Champion of English”, który miał miejsce w IV LO im. Marii Skłodowskiej- Curie. Zadania konkursowe składały się z dwóch części: gramatycznej: zadania zamknięte i leksykalnej: zadania otwarte. W teście można było zdobyć 60 pkt, zakres wiedzy obejmował materiał realizowany w ciągu 3 lat nauki w gimnazjum. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III gimnazjów, tylko nasz skład był z klasy II. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III a Gimnazjum nr 2 z Siemianowic Śląskich, którzy zdobyli wszystkie miejsca na podium. Mimo tego, możemy śmiało powiedzieć, że uczniowie II a reprezentują wysoki poziom językowy, ponieważ ich wyniki dobrze się prezentowały na tle innych. Nieśmiało liczę, że w przyszłym roku to oni właśnie będą na podium! Serdecznie dziękuję chłopakom za chęci i ducha rywalizacji i motywuję do ciężkiej pracy - Agnieszka Gąsior- Tomanek


     

  • KOLEJNA ODSŁONA PROJEKTU NOWOCZESNA SZKOŁA

    KOLEJNA ODSŁONA PROJEKTU NOWOCZESNA SZKOŁA

    „Bezkręgowce naszych wód” to temat  jednych z dzisiejszych warsztatów na UŚ, w którym uczestniczyli uczniowie klasy IIaG i IIIaG. Prowadzący warsztaty dostarczył młodzieży wielu ciekawych informacji na temat „mieszkańców” naszych wód. Nie była to jednak sama teoria, ale również ćwiczenia praktyczne. Uczniowie obserwowali pod mikroskopem różne organizmy m.in. ochotkę, wodzień, czy chrabąszcza. Odważni mogli sprawdzić na własnej skórze, czy pijawka faktycznie pije krew. Natomiast klasa IIbG projektowała dom i ogród, ucząc się przy tym racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi. Piątkowe zajęcia stanowiły ciekawą formę zdobywania wiedzy nie tylko teoretycznej, ale także praktycznej.


     

  • MARCIN LAUREATEM KONKURSU HERBERTOWSKIEGO

    Marcin Monasterski - uczeń  I klasy Liceum Ogólnokształcącego - został laureatem III miejsca Konkursu Herbertowskiego zatytułowanego: "WIOSNA Z POEZJĄ ZBIGNIEWA HERBERTA". Konkurs miał charakter miejski i został przygotowany z okazji Roku Zbigniewa Herberta przez Zespół Szkół COGITO. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Gratulujemy Marcinowi, który  24 maja odbierze nagrodę w Parku Tradycji wraz z innymi laureatami.


     

  • "PAPIERY DO KARIERY"

    "PAPIERY DO KARIERY"

    W dniu dzisiejszym w naszej szkole młodzież licealna uczestniczyła w warsztatach pt. „ Papiery do kariery” w korelacji z doradztwem edukacyjno – zawodowym. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią Monikę Zając- Kopeć w ramach projektu EURODESK POLSKA. Młodzież podczas warsztatów miała okazję zdobyć wiedzę, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji. Zostali przede wszystkim zapoznani z dokumentami Europas. W skład europejskiego portfolio wchodzi pięć następujących dokumentów: CV, Paszport Językowy, Mobilność, Suplement do Szkoły Wyższej oraz Dokumenty dla Absolwentów Kształcenia Zawodowego. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej – europas.org.pl, także zawarte są tam informacje dotyczące podjęcia pracy w innym kraju (wymagania, dokumentacja itd.). Licealiści w trakcie ćwiczeń m.in. „ Rzeka moich doświadczeń” pogłębiała znajomość swoich mocnych i słabych stron. Rozróżniono i wyjaśniono – Czym są kompetencje, a czym kwalifikacje?


     

strona: