• ABSOLWENCIE PAMIĘTASZ?

    ABSOLWENCIE PAMIĘTASZ?

    95-lecie I LO "Niekończąca się historia..."

    Zapraszamy absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego ze wszystkich roczników do wzięcia udziału w obchodach Jubileuszu 95-lecia istnienia szkoły. Uroczystości odbędą się w dniach 15 i 16 czerwca 2018 roku.

    Harmonogram Jubileuszu 95-lecia I LO:

    15.06. 2018 (piątek) godz. 17.00 - Gala Jubileuszowa – SCK Bytków  ul. Niepodległości 45, Siemianowice Śląskie

    16.06. 2018 (sobota) godz. 10.00 – Msza Św. w intencji absolwentów, nauczycieli i pracowników szkoły – kościół Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich;

    godz. 10.45 – 11.00 – Korowód Absolwentów – przejście ulicą Śląską z kościoła do szkoły;

    godz. 11.00 – 14.00 – Zjazd Absolwentów – budynek szkolny przy ul. Wyspiańskiego 5

    Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową pod adresem szkoły   krlo1@interia.pl  lub telefonicznie  32 228 21 47  albo osobiście w sekretariacie szkoły.

    Wpisowe w wysokości 60 zł od osoby prosimy wpłacać do dnia 15 kwietnia 2018 roku na konto  48 1050 1214 1000 0024 3750 5551 ING Bank Śląski.

    Tegoroczny Jubileusz jest okazją do przypomnienia sobie szkolnych lat również od strony artystycznej. Galę Jubileuszową uświetnią występy absolwentów z różnych roczników. Swoje prace plastyczne i fotograficzne, te starsze i te nowsze, będzie można zaprezentować na wystawie jubileuszowej. Chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się  w szkole w sobotę 17 lutego 2018 o godz. 10.00.

    Czekamy na Wasze materiały i spisane wspomnienia z lat szkolnych, które chcielibyście wypożyczyć lub podarować szkole. Do zobaczenia w czerwcu!

    PS:  Sprawdźcie, czy Wasze koleżanki i koledzy szkolni już wiedzą o Jubileuszu.

    W roku jubileuszowym nie zabraknie spotkań tematycznych z absolwentami, oto niektóre z tematów:

    "Szkolne love story...", czyli ŚNIADEK romantycznie.

    "Jedna kropla jogurtu...", czyli ŚNIADEK artystycznie.

    "Nie dla szkoły lecz dla życia się uczymy, czyli ŚNIADEK naukowo.

     O terminach i szczegółach  będziemy informować na bieżąco.


     

  • POROZUMIENIE Z FUNDACJĄ "GROT"

    POROZUMIENIE Z FUNDACJĄ "GROT"

    W dniu dzisiejszym Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego -  mgr Agata Krzysztofik,  podpisała porozumienie o współpracy z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT reprezentowaną przez Pana  Andrzeja Ostrowskiego - Prezesa Fundacji. Mając na uwadze potrzebę wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa oraz wychowania patriotycznego młodzieży,  ze szczególnym uwzględnieniem umacniania etosu oraz kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego, integracji środowiska fundacji  z młodzieżą szkolną. Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie:  II Zastępcy Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie - dr Anny Zasady - Chorab,  Naczelnik Wydziału Edukacji - Anny Sobieraj,  Zastępcy  Naczelnik Wydziału Edukacji - Moniki Gawrońskiej oraz Zastępcy Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego - Izabeli Pesel. Idea współpracy skierowana jest przede wszystkim do młodzieży pragnącej w przyszłości zasilić szeregi szeroko pojętych służb mundurowych i jest ciekawą ofertą dla kandydatów do klas o profilu Bezpieczeństwo Narodowe, które od 2009r. działają w I LO im. Jana Śniadeckiego. Porozumienie zakłada możliwość uczestnictwa w przedsięwzięciach wszystkich szkół,  czy klas o profilu Bezpieczeństwo Narodowe z terenu Śląska i  stanowi  jednocześnie zaproszenie do współpracy. Inicjatywa powstała w szczególnym czasie dla Polski, kiedy to uroczyście świętujemy rok poświęcony 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


     

  • DZIEŃ OTWARTY - CZAS NA PODSUMOWANIE

    DZIEŃ OTWARTY - CZAS NA PODSUMOWANIE

    Dzisiaj, 4 kwietnia 2018, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla gimnazjów z całego miasta. Przez całe południe grono pedagogiczne, we współpracy z uczniami, prezentowało wszystko, co u nas najlepsze, zachęcając tym samym do stania się jednym z nas! Zainteresowani uczniowie wzięli udział w zajęciach z języków: polskiego i angielskiego, biologii oraz historii, a następnie odwiedzili siłownię, salę gimnastyczną czy nową pracownię fotograficzną „Fotoś”. Mogli dowiedzieć się więcej o związkach frazeologicznych, historycznych postaciach, genetyce, samoobronie czy lotnictwie. Mamy nadzieję, że każdy, kto nas odwiedził, przekonał się, że warto postawić właśnie na Śniadek! Przy okazji przypominamy, że w naszej ofercie na nowy rok szkolny mamy klasy: z innowacją dwujęzyczną, prawniczo-dziennikarską, matematyczno-fizyczną i bezpieczeństwo narodowe.

    Relacjonował: Daniel Skowronek - uczeń klasy Ia LO


     

  • 4 KWIETNIA 2018 ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY!

    4 KWIETNIA 2018  ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY!

    Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w środę 4 kwietnia 2018r. od godz. 9.00 do 13.00.

    Podczas Dnia Otwartego odbędzie się „pogotowie gimnazjalne”, w ramach którego zapraszamy do udziału w zajęciach:

     

    • „Gdy brakuje słów – z frazeologią za pan brat”
    • „Zgadnij kto to” – quizy i gry historyczne
    • „Z genetyką do Hollywood”
    • „English is funny”
    • „Bądź fit na wiosnę” i inne…

     

    Dzień Otwarty jest okazją do poznania oferty edukacyjnej szkoły, porozmawiania z nauczycielami
    i uczniami.

     

    ZAPRASZAMY!


     

  • EKSPERYMENTUJEMY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

    EKSPERYMENTUJEMY W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

    Uczestnicy projektu współfinansowanego przez Unię Europejską „Nowoczesna Szkoła” mieli niecodzienną okazję nauki przez zabawę w Centrum Nauki Kopernik. Naukowa wycieczka do Warszawy inspirowała do obserwacji, eksperymentów i doświadczania w przestrzeni podzielonej na 6  interdyscyplinarnych galerii. W tym działającym od 2010 roku Centrum Nauki znajdziemy: laboratorium biologiczne, fizyczne, chemiczne i robotyczne, „Majsternię”, Teatr Wysokich Napięć i pierwszy na świecie Teatr Robotyczny, Park Odkrywców, Planetarium Niebo Kopernika i wiele innych.

    Wniosek nasuwa się sam: nauka przez samodzielne eksperymentowanie jest fajna!


     

  • W Wielkim Tygodniu nasi wolontariusze po raz drugi odwiedzili pensjonariuszy Hospicjum Archidiecezjalnego w Katowicach. Personel i pacjenci zostali obdarowani świątecznymi wypiekami uczniów oraz ręcznie wykonanymi kartkami z życzeniami dla pacjentów hospicjum domowego. Spotkaniu towarzyszyła ciepła, domowa atmosfera, która udzieliła się też chorym. Zwrócili oni uwagę, że potrzebują odwiedzin młodych, serdecznych ludzi, którzy wnoszą w to miejsce radość i pogodę ducha.



     

  • IMPRESJA TEATRALNA "WOLNOŚĆ"

    IMPRESJA TEATRALNA "WOLNOŚĆ"

    „Wolność” to tytuł impresji teatralnej, którą przedstawiła Kawiarenka literacko-teatralna „To i Owo” podczas uroczystej konferencji, poświęconej obchodom 100-lecia niepodległości Polski.  Przedstawiciele  Kuratorium Oświaty w Katowicach, II zastępca prezydenta miasta - Anna Zasada-Chorab, Anna Sobieraj - naczelnik Wydziału Edukacji, a także zaproszeni wizytatorzy, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół podziwiali "zapierający dech w piersiach" (to jeden z komentarzy) występ naszej młodzieży na deskach Siemianowickiego Centrum Kultury.

    Galeria zdjęć:

         


     

  • LICEALNO-GIMNAZJALNY TEAM NA EUROWEEK!

    LICEALNO-GIMNAZJALNY TEAM NA EUROWEEK!

    Program "Euroweek" jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia prowadzili wolontariusze z takich krajów jak Łotwa, Kolumbia czy Etiopia i miały one formę interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.  Nasz licealno-gimnazjalny team  szkolił się min. w zakresie takich umiejętności i tematów  jak: leadership, praca i motywacja w grupie, prowadzenie negocjacji, prowadzenie autoprezentacji, debata, rola w grupie, szok kulturowy oraz dyskusja w grupie. Poza doskonaleniem tych umiejętności społecznych, uczniowie uczestniczyli w wielu interesujących prezentacjach dotyczących krajów pochodzenia wolontariuszy. W ten sposób uczyli się akceptacji różnorodności kulturowej oraz rozbudzali swoje zainteresowania światem, jego bogactwem i pięknem. Większa część warsztatów i prezentacji prowadzona była w języku angielskim, co pozwoliło uczniom doskonalić sprawności językowe. Zajęcia były również okazją do odkrywania swoich talentów oraz nawiązywania nowych znajomości z kolegami i koleżankami. Wiele emocji wśród uczestników warsztatów wywołała Mission Impossible, w której uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w zakresie tańca, śpiewu, rysowania, recytacji czy też aktorstwa. Podczas warsztatów zwiedzili słoneczny Wiedeń oraz Twierdzę Kłodzko. Tegoroczny obóz EuroWeek na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Uwieńczeniem kilkudniowego szkolenia było wręczenie uczestnikom certyfikatów.


     

  • DZIEWCZYNY ZNOWU POKAZAŁY MOC!

    DZIEWCZYNY ZNOWU POKAZAŁY MOC!
    Dzisiaj przez cały dzień odbywały się Mistrzostwa Siemianowic w Siatkówce Gimnazjów i Klas VII Szkół Podstawowych. Nasze reprezentantki w pierwszym meczu zdecydowanie pokonały SP 13 w stosunku 2:0. Drugi mecz z G 7 był dużo bardziej wyrównany, ale znowu skończyło się 2:0 dla naszych. Kolejne 3 mecze decydowały już o podziale medali. Pierwszy mecz po walce przegraliśmy z klasą siatkarską G 1, która była poza zasięgiem wszystkich. Potem zacięty bój z G8 wygrany 2:0 i zwycięskie 2:1 z G2  zapewniło nam srebro!! Brawo dziewczyny! Piękne, mądre i wysportowane! Czego chcieć więcej?! Te chodzące "ideały" to:Wiktoria Kudzia, Paulina Rajchert, Natalia Rzeźnik, Paulina Goleszna, Wiktoria Nowak, Paulina Bukowska, Agnieszka Nowak i "Andzia" Bejlik.
  • KULTURALNA ŚRODA

    KULTURALNA ŚRODA

    „Kulturalna środa” tak możemy podsumować dzisiejszy, obfity w mnóstwo nowych i niesamowitych wrażeń dzień. Spotkanie z kulturą rozpoczęliśmy od projekcji filmu „Dwie korony”. Film stanowił początek naszych rekolekcji wielkopostnych. Zaraz po wizycie w sali kinowej Parku Tradycji grupa gimnazjalistów i licealistów wybrała się na koncert symfoniczny do NOSPR-u. „Muzyka- blask, mrok, półcień” to tytuł koncertu, w którym uczestniczyliśmy. Zarówno koncert jak i sam budynek NOSPR na długo zostaną w naszej pamięci. Tym, którzy jeszcze nie byli na koncercie w NOSPR polecamy zajrzeć na stronę internetową instytucji: http://www.nospr.org.pl


     

     

  • REKOLEKCJE NA MAXA!

    REKOLEKCJE NA MAXA!

    Kolejne rekolekcje wielkopostne przed nami. Patronem tegorocznych duchowych zmagań będzie św. Maksymilian Maria Kolbe. Pierwszego dnia- w Parku Tradycji zobaczymy film: "Dwie Korony". Czwartek- drugi dzień rekolekcji upłynie pod znakiem spotkań z różnymi gośćmi, którzy podzielą się swoim sposobem życia na Maxa. Ostatni dzień rekolekcji odbędzie się w kościele parafialnym - pw. Krzyża świętego. Będzie okazja do spowiedzi świętej, przeżyjemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zwieńczeniem będzie Msza święta, celebrowana w intencji społeczności naszych Szkół: Zespołu Szkół nr 2 i Katolika. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w rekolekcjach. Żyjmy na Maxa.

    HARMONOGRAM REKOLEKCJI KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ:

    14_03_rek_GM.xlsx

    14_03_rek_LO.xlsx


     

  • WOLONTARIUSZE W AKCJI "TAK, POMAGAM!"

    WOLONTARIUSZE W AKCJI "TAK, POMAGAM!"

    Święta Wielkiej Nocy, to szczególny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Każdy z nas za pomocą prostego gestu może pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Ideą akcji Caritas "Tak, pomagam"  jest niesienie  pomocy  do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Do tej wspaniałej akcji Caritas włączyli się nasi wolontariusze, którzy w piątkowe i sobotnie popołudnie zbierali produkty żywnościowe w sklepie Biedronka. W Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności udział wzięli: N.Muc, W.Mizianty, J.Grzyś, K.Czaplicki, M.Klimko, J.Uklański, I.Tomala, A.Nowak, P.Goleszna, P.Śnioch, N.Wrona, W.Nowak, A.Bejlik, K.Myrcik, P.Rajchert, N.Rzeźnik. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za poświęcony czas.


     

  • ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

    ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

    Wykład i zajęcia praktyczne z kryminalistyki oraz zajęcia o podpisie elektronicznym to tematy dzisiejszego spotkania gimnazjalistów z wykładowcami UŚ. Klasa II i IIIa Gimnazjum nr 4 miały dziś okazję zgłębiania tematyki na co dzień nieobecnej w szkole. Ciekawe zajęcia przysporzyły nam nie tylko przydatnej wiedzy, ale pozwoliły zdobyć cenne doświadczenia i umiejętności praktyczne. Serdecznie dziękujemy wykładowcom Uniwersytetu Śląskiego za interesujące wykłady i zajęcia warsztatowe.


     

  • SZALONY POKAZ MODY

    SZALONY POKAZ MODY

    Uczniowie klasy IIaL oraz Daniel, Jasiek i Daniel przygotowali program artystyczny będący ukłonem w stronę wszystkich pań. Najpierw na scenie pojawił się Jasiek - recytując wiersz A. Mickiewicza "Kobieto puchu marny". Fachowa definicja słowa "kobieta" z pokazem modelki - w tej roli Mikołaj, stanowiły zapowiedź szalonego pokazu mody. Na scenie pojawiały się kolejne modelki, które prezentowały różne typy kobiet m.in. feministki, kumpeli, zdolnej dziewuszki, kokietki i sportsmenki. Występ szkolnych modeli wprawił wszystkich w doskonały nastrój. W roli "modelek" wystąpili: Jakub Burzyk, Adam Wieszała, Mikołaj Tręda, Jakub Zieliński, Arek Wawrzynek, Daniel Skolik, pokaz prowadził Daniel Skowronek, recytacja wiersza Jan Uklański.


     

  • MUNDUROWI W PSP

    MUNDUROWI W PSP

    Wtorkowe południe dla 16-ściorga mundurowych naszego LO było bardzo pracowite. Swoje podwoje otwarła dla nas Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej. Prowadzone przez zawodowych strażaków zajęcia były podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej kadeci poznali zadania ustawowe realizowane przez straż pożarną, oraz formy i zasady funkcjonowania tej formacji. Część praktyczna to poznawanie umundurowania i wyposażenia strażaków. I to właśnie używany sprzęt ratowniczo gaśniczy oraz łączność radiowa i flota, którą na co dzień wykorzystują strażacy w swojej służbie były najciekawszymi elementami zajęć zdaniem uczestników. Trwające 3 godziny zajęcia to nie ostatnie, w których uczestniczyli kadeci naszego LO. Do końca roku szkolnego planowane są podobne w Komendzie Policji i Straży Miejskiej. Po zajęciach w Śląskim Oddziale Straży Granicznej zajęcia w KM PSP były drugimi takimi odbywanymi w formie ćwiczeń przez kadetów.


     

  • "PODWIECZOREK W MUZEUM"

    "PODWIECZOREK W MUZEUM"

    "Podwieczorek w muzeum" - to cudowne spotkania, odbywające się cyklicznie w Muzeum Miejskim. Ich ideą jest ożywianie starych, niezwykłych historii rodzinnych, opowiadanie
    o sentymentalnych przedmiotach i pamiątkach, wydobywanych gdzieś z głębi zapomnianych szaf.

    Spotkanie IX, które odbyło się 28 lutego 2018 roku zgromadziło wielu sympatycznych ludzi, identyfikujących się z 95-leciem I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Gości powitał pan Krystian Hadasz - gospodarz Muzeum Miejskiego, a także dziennikarze Radia Katowice - Beata Tomanek i Bogdan Widera. Kilka słów wygłosił również Piotr Kochanek - rzecznik prasowy, który reprezentował Urząd Miasta. Można było obejrzeć pokaz zdjęć pana Marka Kozioł, pośpiewać, delektować się kawą i śląskim kołoczem. Pięknie zabrzmiała muzyka fortepianowa w wykonaniu pana Bohdana Wantuły, która była niewątpliwą atrakcją podczas podwieczorku. Dyrektor I LO - pani mgr Agata Krzysztofik - ciepło mówiła o szkole, wspominała jej historię, zadawała publiczności pytania związane z liceum, a absolwenci z radością odpowiadali i otrzymywali nagrody. Na scenie pojawiły się sprzęty, związane z przeszłością szkoły, np. deska starego pianina, dzienniki szkolne czy przedwojenne świadectwo moralności nauczycielki. Pani Sabina Szkaradek – nauczyciel języka polskiego, opowiadała rodzinną historię, związaną z liceum, a dotyczącą pobytu młodych księży z Marszałek. Było to w roku 1947. O zdarzeniu tym opowiedziała jej babcia Gertruda Szczyrba - żona Alojzego - powojennego burmistrza Siemianowic Śląskich.

    W części drugiej wysłuchano - jak zwykle bardzo ciekawego - wykładu profesora Zdzisława Janeczka, zatytułowanego : "Historia szkoły - Dlaczego 95 lat, a nie więcej?".

    Dyrektor I LO - Agata Krzysztofik - zaprosiła serdecznie wszystkich absolwentów na obchody jubileuszu liceum.

    Podwieczorek w muzeum jest z całą pewnością ciekawym pomysłem, a jego sposób realizacji uprzyjemnia popołudnia wielu mieszkańcom Siemianowic Śląskich.


     

  • DZIEŃ Z PRAWEM MIĘDZYNARODOWYM

    DZIEŃ Z PRAWEM MIĘDZYNARODOWYM

    1 marca 2018 r. klasa prawnicza 1AL wzięła udział w "Dniu z Prawem Międzynarodowym". W trakcie wykładów i warsztatów pracownicy naukowi Wydziału Prawa i Administracji UŚ oraz członkowie studenckich kół naukowych w jasny i czytelny sposób uświadomili nam, jak blisko na co dzień stykamy się właśnie z tą gałęzią prawa. Prof. Barbara Mikołajczyk omówiła dynamiczny rozwój prawa międzynarodowego (sięga już ono nawet kosmosu!), dr hab. Marek Zieliński wprowadził nas w tajniki funkcjonowania instytucji unijnych, natomiast mgr Małgorzata Myl na przykładzie wojny w Jugosławii pokazała drastyczne przypadki łamania praw człowieka.
    Z prawem międzynarodowym spotkamy się jeszcze na lekcjach edukacji prawnej.


     

  • WALENTYNKOWE ROZMAITOŚCI

    WALENTYNKOWE ROZMAITOŚCI
    Walentynki to świetna okazja do spędzenia czasu z ukochaną….książką. W ZS2 pojawiła się specjalna strefa dla zabookowanych, czyli zakochanych w książkach. Była okazja wybrać się na „randkę w ciemno” z tajemniczą kandydatką, którą okazała się…książka. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu literatury i znajomości bohaterów literackich w konkursie „Zagadkowe walentynki, czyli słynne literackie pary”. Strefa cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tej walentynkowej aurze pozostaniemy jeszcze przez jakiś czas dając możliwość wybrania się na „randkę w ciemno”. Nie tylko w bibliotece panował walentynkowy nastrój, ale również w walentynkowej kawiarence. Paulina i Natalia serwowały pyszne domowe ciasto, które było pokazem "cukierniczych" umiejętności Julki, 2 Wiktorii i Marty. W konkurencji "walentynkowy zawrót głowy" pierwsze miejsce przypadło klasie IIaG i IIIa G, drugie miejsce zajęła klasa 1bLO, trzecie klasa IaLO, a czwarte IIbG. Natomiast konkurs pod hasłem "Najsympatyczniejszy uczeń" wygrała uczennica klasy IbLO - Karolina Kulawik. Serdecznie gratulujemy.
  • OGŁOSZENIE JUBILEUSZ 95-LECIA I LO!

    OGŁOSZENIE JUBILEUSZ 95-LECIA I LO!

    Zapraszamy absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego ze wszystkich roczników do wzięcia udziału w obchodach Jubileuszu 95-lecia istnienia szkoły. Uroczystości odbędą się w dniach 15 i 16 czerwca 2018 roku.

    15.06. 2018 (piątek) godz. 17.00 - Gala Jubileuszowa – SCK Bytków  ul. Niepodległości 45, Siemianowice Śląskie

    16.06. 2018 (sobota) godz. 10.00 – Msza Św. w intencji absolwentów, nauczycieli i pracowników szkoły – kościół Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich;

    godz. 10.45 – 11.00 – Korowód Absolwentów – przejście ulicą Śląską z kościoła do szkoły;

    godz. 11.00 – 14.00 – Zjazd Absolwentów – budynek szkolny przy ul. Wyspiańskiego 5

    Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową pod adresem szkoły   krlo1@interia.pl  lub telefonicznie  32 228 21 47  albo osobiście w sekretariacie szkoły.

    Wpisowe w wysokości 60 zł od osoby prosimy wpłacać do dnia 15 kwietnia 2018 roku na konto  48 1050 1214 1000 0024 3750 5551 ING Bank Śląski.

    Tegoroczny Jubileusz jest okazją do przypomnienia sobie szkolnych lat również od strony artystycznej. Galę Jubileuszową uświetnią występy absolwentów z różnych roczników. Swoje prace plastyczne i fotograficzne, te starsze i te nowsze, będzie można zaprezentować na wystawie jubileuszowej. Chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się  w szkole w sobotę 17 lutego 2018 o godz. 10.00.

    Zapraszamy również do udziału w tematycznych spotkaniach uczniów z absolwentami, które będą się odbywać w roku jubileuszowym. Planujemy między innymi "Szkolne Love Story...", czyli Śniadek romantycznie, "Jedna kropla jogurtu..., czyli Śniadek artystycznie, "Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy", czyli Śniadek naukowo. O terminach i szczegółach  będziemy informować na bieżąco. Czekamy na Wasze materiały i spisane wspomnienia z lat szkolnych, które chcielibyście wypożyczyć lub podarować szkole. Do zobaczenia w czerwcu!

    PS:  Sprawdźcie, czy Wasze koleżanki i koledzy szkolni już wiedzą o Jubileuszu.

  • MAMY KOLEJNEGO OLIMPIJCZYKA!

    MAMY KOLEJNEGO OLIMPIJCZYKA!

    Uczennica klasy maturalnej-Aleksandra Trawińska, przygotowywana przez polonistkę mgr Sabinę Szkaradek, została finalistką Interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku. Konkurs ten wymaga wielomiesięcznych przygotowań z różnych dziedzin nauki (literatury, sztuki, kulturoznawstwa, historii, geografii...). Ola z powodzeniem zaliczyła pierwszy etap; kolejnym było napisanie obszernej pracy literackiej na temat: ,,Najlepszy śląski pisarz! Przedstaw twórczość wybranego twórcy, ukazując artyzm jego dzieł na tle tendencji we współczesnej prozie". Pracę oceniono bardzo wysoko (100%) i tym sposobem uczennica znalazła się w gronie 19 finalistów (do olimpiady przystąpiło 150 uczestników). Ola będzie musiała zmierzyć się z uczniami wielu prestiżowych szkół średnich z województwa śląskiego i małopolskiego, np.: V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, IV LO w Tychach, II LO im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie, II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach, I LO im. Leona Kruczkowskiego w Tychach, IV Liceum im. M. Kopernika w Rybniku, IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach i innych. Jest nam niezmiernie miło, że w I LO , jako w jedynym liceum w mieście, przytrafia się po raz kolejny tak wielki sukces. Olę czeka jeszcze dużo pracy : przed nią przygotowanie ciekawej prezentacji i obrona pracy literackiej przed zacną komisją, składającą się z profesorów Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i kolejny obszerszy test interdyscyplinarny z róznych dziedzin. Mamy nadzieję, że Ola dołączy do wcześniejszych laureatów naszego liceum ( Andrzej Hadasz 2015, Małgorzata Klimczok 2016, Marcin Pawełczyk 2017 ). Jest o co walczyć, bo jedną z nagród jest indeks na wybrane kierunki Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego.


     

strona: