WOLONTARIAT 2016

Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych Szkolny Klub Wolontariatu zadbał o groby poległych policjantów z województwa śląskiego, których szczątki odnaleziono w Miednoje oraz żołnierzy, którzy zginęli na polu walki w okresie I Wojny Światowej, jaki i żołnierzy 75 Pułku Piechoty poległych w dniu 1.09.1939 roku w obronie Kopalni Michał w Siemianowicach Śl. Po uprzątnięciu pomników wolontariusz zapalili znicze oddając cześć ich pamięci.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyli się w kolejną akcję. Tym razem rozpoczęli cykl przedsięwzięć sportowych - biegów organizowanych przez Park Śląski w Katowicach. Wolontariusze podjęli działania organizacyjne, zabezpieczając pierwszy  z biegów "Bieg Wiosny".

Jak zawsze można na nich liczyć. Nasi wolontariusze uczestniczyli w zbiórce pieniężnej na terenie jednego z siemianowickich sklepów. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz podopiecznych Fundacji "Promień Nadziei". To pierwsza akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu z trzech zaplanowanych w tym sklepie przez fundację.