W ramach realizacji projektu Nowoczesna Szkoła uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 4 czas spędzili na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Gimnazjaliści mieli okazję własnoręcznie skonstruować roboty i wprawić je w ruch, dokonać pomiaru masy ciała, wykonać badanie EKG serca oraz zinterpretować wynik. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie.
Każdy spędził dzień 8 maja na swój sposób. Maturzyści zmagali się z pisemnym egzaminem z języka angielskiego, gimnazjaliści relaksowali się podczas seansu filmowego, a jeszcze inni uczestniczyli w miejskich obchodach Dnia Zwycięstwa.
W tym roku obchodzimy dokładnie 72 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Święto to ustanowione zostało w celu upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym. Punktualnie o godz.10.00 przy płycie Grobu Nieznanego Żołnierza na Rynku zebrały się delegacje i poczty sztandarowe, aby oddać cześć poległym za wolność. Władze miasta, przedstawiciele różnych instytucji oraz delegacje z siemianowickich placówek oświatowych złożyli kwiaty jako wyraz pamięci o tych, którzy walczyli dla naszej Ojczyzny. Wśród licznych delegacji nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Oskar, Wojtek i Patryk oraz uczniowie klasy IaG pod opieką wychowawcy oraz pana K.Piechaczka również oddali cześć poległym i złożyli kwiaty. Po uroczystościach miejskich pan K. Piechaczek przygotował dla młodzieży ciekawą lekcję historii, w której uczestniczył nawet pan Prezydent Miasta.
"Carpe diem" - chwytaj dzień, chwytaj chwilę Abituriencie!
Tymi słowami można by podsumować przesłanie skierowane do tegorocznych maturzystów z I LO im. Jana Śniadeckiego, którzy dzisiaj otrzymali świadectwa ukończenia liceum. W tym roku żegnaliśmy się z wychowankami Anny Nowatkowskiej - Walugi oraz Marcina Pytlika.
Na uroczystość zaproszeni zostali znamienici goście na czele z Prezydentem Miasta Siemianowie Śląskie - Rafałem Piechem. Wśród zaproszonych byli: Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich – mł. Insp. Dariusz Kopeć, dzielnicowy – asp. Radosław Motybel, st. sierż. Krzysztof Wojdyło. Nie zabrakło także przedstawicieli szkół wyższych, współpracujących z naszym liceum - tj. Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach reprezentował mgr Paweł Miąsek, Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej - mgr Małgorzata Tomecka - Tomala. Po uroczystym powitaniu zebranych w auli gości, dyrektor ZS nr 2 w Siemianowicach Śląskich - Agata Krzysztofik, zaprezentowała osiągnięcia tegorocznych maturzystów, podkreślając, iż najlepszym uczniom oraz laureatom olimpiad udało się uzyskać złote indeksy oraz promesy na wybrane kierunki wyższych uczelni. Prezydent Miasta w swojej przemowie zwrócił się do młodzieży z przesłaniem, aby w swoim życiu nie rezygnowali z marzeń, konsekwentnie dążąc do celu.
Wzruszeniom, podziękowaniom nie było końca -zwłaszcza po przejmującym, pięknym w swej wymowie przedstawieniu przygotowanym pod bacznym okiem polonistki I LO -Sabiny Szkaradek, o znaczącym tytule "Carpe diem". Idąc za łacińską maksymą Pliniusza Starszego: "Nulla dies sine linea", skierowano do maturzystów myśl, która może stać się dewizą ich życia:
"Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i jeśli byłoby to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów" / J. W. Goethe/
„Metropolia Silesia – szansą dla młodzieży. Siemianowice Śląskie dzielnicą Katowic”. Ten nieco przewrotny podtemat debaty okazał się bardzo emocjonujący zarówno dla strony propozycji, reprezentowanej przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego (Mateusz Meres, Mateusz Mordarski, Marcin Pawełczyk, Szymon Karczmarczyk) jak i opozycji, którą reprezentowali uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum”. Dziś, przed południem młodzież siemianowickich szkół średnich starła się w debacie oksfordzkiej, podczas której mówcy zaprezentowali wysoki poziom debatowania, skutecznie odpierając argumenty przeciwników, wykazując się doskonałą znajomością tematu oraz kulturą języka.
Debata odbyła się w Siemianowickim Centrum Kultury i była jedną z wielu w cyklu debat oksfordzkich przeprowadzanych we wszystkich gminach wchodzących w skład GZM. Jury było pod wielkim wrażeniem umiejętności perswazyjnych i retorycznych naszych licealistów. Po burzliwej naradzie postanowiło nie wyłaniać zwycięzców i przyznać remis obu drużynom. Tym samym wszyscy okazali się zwycięzcami! Jest to pierwszy taki werdykt w historii debat oksfordzkich przeprowadzanych w gminach GZM!
Rafał Piech - Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie - jak sam podkreślił - oczekiwał na debatę z wielką niecierpliwością.
Był ciekaw, jak młodzi ludzie zapatrują się na zachodzące w regionie zmiany. Docenił wysoki poziom debaty, znajomość tematu oraz dobre przygotowanie uczestników.
Miłe słowa do uczestników skierował również p. Jerzy Czogała - ekspert debat oksfordzkich. Jego cenne uwagi dotyczyły samego aspektu prowadzenia debaty i były dobrą wskazówką na przyszłość.
„Włączenie młodzieży do dyskusji, zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu młodych na kształt i jakość społeczności lokalnej to cel debat oksfordzkich” - podkreślił p. Wojciech Skrzypek - Dyrektor Biura GZM.
Słowa uznania należą się naszym licealistom, którzy dzielnie bronili argumentów propozycji, odpierając ataki opozycji. Podziękowania składamy również p. Dyrektor I LO Agacie Krzysztofik, p. Sabinie Szkaradek oraz p. Darii Dudek za przygotowanie uczniów do debaty, wiele cennych wskazówek i zaangażowanie.
Tegoroczna edycja Dnia Otwartego w I Liceum Ogólnokształcącym przebiegała pod hasłem „Tak uczymy się w Śniadeku". Laboratorium anatomiczne u profesor Anny W., "Poczuj się jak policjant - kieruj ruchem!", "Poznaj naszego szkolnego "FOTOSIA" to niektóre z atrakcji, które przygotowano w ramach Dnia Otwartego.
Gimnazjaliści, którzy przyjeli nasze zaproszenie, mogli poznać szkołę od kuchni i zajrzeć w każdy jej zakamarek. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z języka polskiego, matematyki i biologii. Oprócz tradycyjnych zajęć gimnazjaliści sprawdzali swój refleks, uczestniczyli w ekspresowym kursie samoobrony, pełnili rolę modeli i fotografów, sprawdzali swoją wiedzę z języka niemieckiego i układali biologiczne puzzle. A ci, którzy odczuwali już lekkie zmęczenie, mogli się odprężyć w specjalnie przygotowanej „Strefie relaksu” lub delektować się angielską herbatką, serwowaną w „English cafe”. Jeśli komuś było mało wrażeń, mógł zajrzeć za kulisy spektaklu kawiarenki literacko-teatralnej „To i Owo”.
Do udziału w Dniu Otwartym zaproszono również rodziców siemianowickich gimazjalistów. Podczas spotkania dyrekcja szkoły przedstawiła rodzicom nową ofertę szkoły, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego opowiedzieli o szkolnych przedsięwzięciach. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in. przedstawiciel Wydziału Prawa i Administracji UŚ, z którym szkoła podpisała 5 kwietnia umowę o współpracy oraz przedstawiciel siemianowickiego Wydziału Edukacji. Pan dr Jacek Zrałek z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego podkreślił, że współpraca między placówkami ma charakter trójstronny. Młodzi adepci prawa, korzystając z doświadczenia i wiedzy wykładowców UŚ, będą mogli uczestniczyć aktywnie w udzielaniu nieodpłatnych porad prawnych zainteresowanym w filii Centrum Pomocy Prawnej, która powstanie przy I LO im. Jana Śniadeckiego Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców UŚ realizujących autorski program opracowany przez panią Anitę Strzebińczyk. Pani Anna Sobieraj zaznaczyła, że otwierają się nowe możliwości przed I LO im. Jana Śniadeckiego, gdyż klasa prawnicza jest propozycją dla uczniów
z perspektywami i stanowi novum w ofercie edukacyjnej miasta. W stronę Rodziców skierowała słowa pełne nadziei, iż pomogą swoim dzieciom dokonać właściwych wyborów przyszłej drogi edukacyjnej, która niewątpliwie wpłynie na ich całe dorosłe życie.
DZIEŃ OTWARTY
25 KWIETNIA 2017 - START GODZINA 11.30
W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
IM. J. ŚNIADECKIEGO
W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego zaprasza wszystkich gimnazjalistów
we wtorek 25 kwietnia 2017 roku na Dzień Otwarty!
Gimnazjalisto!
Będziesz miał niepowtarzalną okazję do poznania nauczycieli i udziału w wybranych zajęciach lekcyjnych.
To także okazja, by poczuć atmosferę szkoły i „zasięgnąć języka” u starszych kolegów, którzy już należą do naszej szkolnej społeczności.
Harmonogram Dnia Otwartego!
Startujemy o godzinie 11.30
Lekcje otwarte z chemii, matematyki, j.polskiego, języka niemieckiego i biologii!
Quiz językowy!
Kulisy spektaklu kawiarenki literacko-teatralnej „To i Owo”!
O godzinie 17.00 zapraszamy rodziców na Dzień Otwarty!
Dla rodziców przygotowaliśmy:
▫ Prezentacje proponowanych klas
▫ Spotkanie z dyrekcją szkoły i nauczycielami
▫ Spotkanie z koordynatorem klasy prawniczej panią Anitą Strzebińczyk
▫ Konsultacje z pedagogiem i psychologiem szkolnym dotyczące preorientacji zawodowej.
Do zobaczenia już w najbliższy wtorek 25 kwietnia 2017.
adres szkoły:
Siemianowice Śląskie ul. Wyspiańskiego 5
telefon: 322282147
Ekspresowe powtórki m.in. z chemii i biologii oraz strefa relaksu to atrakcje jakie przygotowali nauczyciele dla trzecioklasistów, którzy zgłosili się do udziału w naszym szkolnym "Pogotowiu Przedegzaminacyjnym". Kto był obecny na pewno nie żałował, a już na pewno nie spodziewał się tego, że ekipa telewizyjna pojawi się w naszym liceum.Wniosek jest jeden "Pogotowie Przedegzaminacyjne" w Śniadeku odbiło się szerokim echem w mediach. A co o nas mówiono, przekonajcie się sami!
https://katowice.tvp.pl/29988417/przedegzaminacyjne-pogotowie-dla-gimnazjalistow
Natalia Mokrus i Marcin Pawełczyk reprezentowali naszą szkołę na XI Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych. Organizatorem turnieju było Europejskie Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa tzw. Edugrupa PL. Jest to profesjonalna instytucja szkoleniowa, skupiająca w swoim gronie najwyższej klasy specjalistów z różnych dziedzin jakimi się zajmuje, ludzi z bagażem nie tylko ogromnej wiedzy, ale i znacznego doświadczenia praktycznego. Została założona przez grupę czynnych jak i emerytowanych żołnierzy i funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy na własnej skórze niejednokrotnie doświadczyli smaku pola walki. Brali czynny udział w wielu operacjach, oraz misjach pokojowych, począwszy od Wzgórz Golan przez Bośnie i Hercegowinę, Irak, Afganistan… .
Idea Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych: Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klas o profilu mundurowym, narodziła się idea stworzenia szlachetnej rywalizacji uczniów, którzy pragną związać swoją dalszą przyszłość z formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w naszym kraju czyli Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych. Uczestnicząc w tej rywalizacji, krzewimy nie tylko szlachetną ideę współzawodnictwa, ale przede wszystkim ukazujemy wizerunek sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych.
Konkurencje Turnieju Klas Mundurowych obejmują aktywności z obszaru tzw. sportów wymagających ponadprzeciętnych umiejętności, mają charakter pracy zespołowej i wymagają od uczestników spełnienia następujących warunków: Odporności fizycznej i psychicznej, Podejmowania decyzji, wykazania się umiejętnościami przywódczymi oraz pracy w zespole, improwizacji i walki do końca w sytuacjach trudnych. Konkurencje odbywają się niemal bez przerwy, w każdych warunkach atmosferycznych.
„O jeden most za daleko”, „Leśny tor przeszkód”, „Tylko dla orłów”, „Przełęcz ocalonych”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna”
to tylko niektóre tegoroczne zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Turnieju Klas Mundurowych.
Ktoś zapyta, a po co to wszystko? Już odpowiadamy: Zwycięski zespół zdobywa „TARCZĘ”, z wygrawerowanym tytułem „NAJLEPSZA KLASA MUNDUROWA W POLSCE” oraz dwa „INDEKSY KSW” na całe bezpłatne studia I-go stopnia w ramach oferty Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku.
Natalia i Marcin czyli nasza drużyna znalazła się na 35 miejscu na 60 zespołów. Wśród par mieszanych zajęli II miejsce!
Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu po raz trzeci zorganizowała konkurs wiedzy o zasięgu ogólnokrajowym w trzech kategoriach: język angielski, wiedza z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz wiedza o języku polskim. Nasze liceum reprezentowały tegoroczne maturzystki: Małgorzata Klimczok, Agata Jarząbek, Kinga Malczyk oraz Barbara Gliwińska. Test wiedzy z języka polskiego, historii i WOS-u składał się z 50 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, natomiast na języku angielskim było dyktando. Pomimo śnieżnej aury w tym kwietniowym dniu, rywalizacja była zacięta i podgrzewała atmosferę.
I choć nie udało się nam zdobyć miejsca na podium, konkurs był okazją
do zmierzenia się z rywalami oraz swoistą powtórką wiedzy przed zbliżającym się egzaminem maturalnym.
Uczniowie 1 i 2 klasy gimnazjum uczestniczyli w warsztatach organizowanych w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach. Uczestnicy koła fotograficznego „FOTOŚ” najpierw wysłuchali wykładu dr. Łukasza Adamczyka na temat „Kariera grafika”, a następnie przystąpili do ćwiczeń w ramach warsztatów z projektowania plakatu i fotograficznych. Każde z zajęć poprzedzone było krótkim wstępem teoretycznym przygotowującym do własnej pracy. Pani Justyna Rybak zachęciła uczniów do tworzenia plakatu na temat ochrony środowiska, a pan Paweł Siodłok służył pomocą w opanowaniu podstaw fotografii portretowej. Każdy próbował swoich sił w realizacji zadań warsztatowych. Krótko mówiąc nauka przez zabawę to jest to! Pełni wrażeń opuściliśmy mury WSTI, ale chętnie wrócimy tu znów za rok;)
GIMNAZJALISTO!
JESTEŚ UCZNIEM KLASY TRZECIEJ?
Masz jeszcze jakieś wątpliwości?
Obawiasz się egzaminu?
Nie wpadaj w panikę!
Śniadek Ci pomoże!
Zapraszamy wszystkich uczniów klas trzecich
na ostatnie powtórki przedegzaminacyjne.
Nauczyciele czekają na Ciebie 18 kwietnia od 9.00 do 12.00
w I LO im. Jana Śniadeckiego, ul. Wyspiańskiego 5
Dzień 5 kwietnia był dniem niezwykle uroczystym – nie tylko dla społeczności licealnej, ale również dla Urzędu Miasta i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wczoraj, przed południem, podpisano niezwykły dokument – Umowę o Współpracy Wydziału Prawa i Administracji z Urzędem Miasta Siemianowice Śląskie i I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Śniadeckiego. Trójstronną umowę podpisał Prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego Pan Ryszard Koziołek, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie – Pan Rafał Piech oraz Dyrektor I LO – Pani Agata Krzysztofik. Podpisywaniu umowy towarzyszyli pracownicy naukowi UŚ, przedstawiciele Urzędu Miasta: Pani Wiceprezydent Anna Zasada – Chorab oraz Z- ca Naczelnika Wydziału Edukacji Pani Anna Sobieraj , uczniowie I LO i ich wychowawcy oraz uczniowie i nauczyciele, reprezentujący siemianowickie gimnazja.
Spotkanie w auli uniwersyteckiej było nadzwyczaj uroczyste. Mieliśmy przyjemność wysłuchać inaugurującego wykładu Pana prof. zw dr hab. Wojciecha Popiołka, a następnie uczestniczyliśmy w zajęciach studentów Wydziału Prawai Administracji, będących kontynuacją wykładu. Na zakończenie zwiedziliśmy nowoczesną i imponującą Bibliotekę Wydziału Prawa
i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.
Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno uczniowie LO, jak i gimnazjaliści bardzo aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych zajęciach.
Był to jeden z najważniejszych dni w historii naszej szkoły, stwarzający możliwość utworzenia w I LO interesującej
i prestiżowej klasy prawniczej, realizującej program autorski Pani Anity Strzebińczyk, pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego, który uwzględnia, między innymi, zajęcia prowadzone przez wykładowców Wydziału Prawa i Administracji.
Autor tekstu Sabina Szkaradek
Sukces Marleny Gawskiej w międzyszkolnym konkusie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych „Rund um die DACH – Länder”. Nasze gimnazjalne „trio” w składzie Marlena, Julka i Patrycja uczestniczyły w kolejnej edycji konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Na podium znalazła się Marlenka, która zajęła II miejsce. Organizatorem konkursu był ZSTiO „Meritum”. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 7. Nasze dziewczyny dzielnie walczyły o cenne punkty.
Marcin Pawełczyk – tegoroczny maturzysta jest laureatem VI edycji Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku. Marcin zajął III miejsce, rywalizując z 15 uczestnikami ścisłego finału. W tym roku do olimpiady przystąpiło 230 licealistów z województwa śląskiego.
Zawody finałowe olimpiady odbyły się 31 marca w Bibliotece Śląskiej. Ostatni etap zmagań składał się z dwóch części: w pierwszej uczniowie rozwiązywali pisemny test wyboru dotyczący czterech dziedzin – geografii, historii, literatury
i etnografii; część druga – to obrona pracy pisemnej i odpowiedź na pytania komisji.
Temat pracy pisemnej, która zagwarantowała Marcinowi miejsce w finale brzmi: „Ten straszny Śląsk, ten cudowny Śląsk… - Górny Śląsk w oczach mieszkańców innych regionów. Ewolucja opinii (badania własne)”. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia sprawowała Pani mgr Sabina Szkaradek.
Laureaci Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku mogli wybrać indeksy na następujące kierunki studiów: Uniwersytet Śląski - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Dziennikarstwo i public relations specjalność: dziennikarstwo kulturowe, Geografia, Historia, Indywidualne Studia Międzyobszarowe, Politologia, Turystyka historyczna, Uniwersytet Jagielloński -Etnologia i antropologia kulturowa, Filologia polska, specjalność antropologiczno – kulturowa, nauczycielska lub komparatystyka.
Marcin wybrał indeks na Indywidualne Studia Międzyobszarowe. Nagrodą dla czołówki laureatów jest również wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Serdecznie gratulujemy Marcinowi takiego sukcesu!!!
Wtorkowe popołudnie 28 marca 2017 na zawsze pozostanie w pamięci uczniów klasy "Bezpieczeństwo Narodowe" I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego. W tym dniu w Komendzie Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów. Młodzi mundurowi złożyli ślubowanie w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich mł. insp. Dariusza Kopcia, pani dyrektor mgr Agaty Krzysztofik, funkcjonariuszy policji, wychowawcy klasy, rodziców oraz starszych kolegów.
Tradycja klas mundurowych w I Liceum Ogólnokształcącym sięga roku 2009, kiedy powołano pierwszą klasę o profilu policyjnym.
Obecnie profil mundurowy został poszerzony i przygotowuje do pracy we wszystkich służbach mundurowych. Kierunek umożliwia uczniom zdobycie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa oraz sprawności, dzięki którym mogą uzyskać dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacyjnego. Uczniowie biorą również udział w certyfikowanych kursach takich jak: Pierwsza Pomoc, Samoobrona, Ratownik WOPR I i II stopnia oraz Krótkofalarstwo.
Należy wspomnieć, iż podczas wizyty Prezydenta RP w Siemianowicach Śląskich honorową wartę przy pomniku, upamiętniającym powrót Siemianowic Śląskich do Polski, pełnili policjanci i uczniowie klasy mundurowej z I Liceum Ogólnokształcącego w Siemianowicach Śląskich.
Sobotni plener na „Rzęsie” stanowił doskonałe uwieńczenie Festiwalu Zdrowia w naszej szkole. Energetyczna zumba, prowadzona przez panią Monikę Gawrońską - Zastępcę Naczelnika Wydziału Edukacji w Siemianowicach Śl., szkolny bieg wiosny oraz wspólne ognisko stanowiły niespodziankę i nagrodę dla nas, uczestników tygodniowych zmagań, promujących zdrowie i dbałość o środowisko.
W ramach festiwalu odbyło się wiele ciekawych przedsięwzięć, których głównym celem była troska o zdrowie i środowisko naturalne. Odbyły się warsztaty Bokashi, polegające na przygotowaniu kul z dobroczynnymi kulturami bakterii, rewitalizującymi zbiorniki wodne. Niewątpliwie atrakcją festiwalu były spotkania z absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego - panią Agnieszką Dygacz, olimpijką z Londynu, Rio de Janerio i reprezentantką Polski w mistrzostwach Europy z Barcelony w chodzie sportowym oraz kulturystami - panią Barbarą Tomanek i panem Maciejem Respondek. Mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat dbania o urodę. Przedstawiciele katowickiego „Medyka” zaprosili nas na pokaz makijażu i masażu, wskazując ich dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz piękny i zdrowy uśmiech.
Podczas festiwalu szkoła tętniła życiem do późnych godzin wieczornych. Uczestnikami wybranych warsztatów byli również rodzice naszych uczniów. Nawet występ szkolnego kabaretu nawiązywał tematycznie do profilaktyki prozdrowotnej. Zdjęcia wykonane przez członków naszego szkolnego Klubu Fotograficznego, pozwolą na długo zapamiętać Festiwal Zdrowia.
Wielu znamienitych gości uświetniło swoją obecnością to ważne dla szkoły wydarzenie. Byli to m.in. przedstawiciel siemianowickich Wodociągów AQUA SPRINT - pan Jerzy Kurzawa, Przewodniczący Rady Fundacji Ekologicznej „SILESIA” w Katowicach - pan Piotr Sobieraj, przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Siemianowice Śl. - Naczelnik pan Artur Kledzik i pani Inspektor Joanna Bartusz oraz prowadzący warsztaty przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego „Emeko” na czele z panem Jarosławem Jaglarz.
Wszystkim uczestnikom, gościom i prelegentom serdecznie dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu. Zapraszamy za rok! Może w następnym roku podziękują nam same ryby, przemawiając z wdzięczności za czystą wodę ludzkim głosem.
W marcu zakończyliśmy starania o uzyskanie certyfikatu "Szkoły Demokracji". Spełniliśmy wszystkie wymagania i możemy śmiało ogłosić, że jesteśmy Szkołą Demokracji. W prezentacji można zobaczyć, jak krok po kroku realizowaliśmy poszczególne wymagania. Filmik stanowił jedno z zadań.
MAMY TO ;)
„Projekt z klasą”... właśnie otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniówi została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”. JESTEŚMY DUMNI ;)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIZYTA PREZYDENTA RZECZOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY.
Młodzież naszego liceum miała okazję reprezentować szkołę podczas wizyty Prezdenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Siemianowicach Śląskich. Jak mówią sami uczniowie było to niesamowite wydarzenie, które na długo zapisze się w ich pamięci. Kilkugodzinna wizyta Prezydenta obejmowała złożenie wieńca przy pomniku upamiętniającym powrót Siemianowic Śląskich do Polski, wizytę w Centrum Leczenia Oparzeń oraz spotkanie z mieszkańcami miasta.