UNIWERSYTET ŚLĄSKI I KLASA PRAWNICZA

5 kwietnia 2017 roku została podpisana umowa z Uniwersytetem Śląskim. Był to dzień niezwykle uroczysty – nie tylko dla społeczności licealnej, ale również dla Urzędu Miasta i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wczoraj, przed południem, podpisano niezwykły dokument – Umowę o Współpracy Wydziału Prawa i Administracji z Urzędem Miasta Siemianowice Śląskie i I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Śniadeckiego. Trójstronną umowę podpisał Prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego Pan Ryszard Koziołek, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie – Pan Rafał Piech oraz Dyrektor I LO – Pani Agata Krzysztofik. Podpisywaniu umowy towarzyszyli pracownicy naukowi UŚ, przedstawiciele Urzędu Miasta: Pani Wiceprezydent Anna Zasada – Chorab oraz Z- ca Naczelnika Wydziału Edukacji Pani Anna Sobieraj , uczniowie I LO i ich wychowawcy oraz uczniowie i nauczyciele, reprezentujący siemianowickie gimnazja.

Spotkanie w auli uniwersyteckiej było nadzwyczaj uroczyste. Mieliśmy przyjemność wysłuchać inaugurującego wykładu Pana prof. zw dr hab. Wojciecha Popiołka, a następnie uczestniczyliśmy w zajęciach studentów Wydziału Prawai Administracji, będących kontynuacją wykładu. Na zakończenie zwiedziliśmy nowoczesną i imponującą Bibliotekę Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno uczniowie LO, jak i gimnazjaliści bardzo aktywnie uczestniczyli w zaproponowanych zajęciach. Był to jeden z najważniejszych dni w historii naszej szkoły, stwarzający możliwość utworzenia w I LO interesująceji prestiżowej klasy prawniczej, realizującej program autorski Pani Anity Strzebińczyk, pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego, który uwzględnia, między innymi, zajęcia prowadzone przez wykładowców Wydziału Prawa
i Administracji.