WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA

Z Wyższą Szkołą Bankową współpracujemy już od wielu lat. Uczniowie klas mundurowych biorą udział w projekcie dla szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. W ramach zajęć młodzież, pod okiem żołnierzy i instruktorów, uczy się m.in. strzelania z karabinka sportowego, rzutu granatem, kroku defiladowego, wyznaczania azymutu oraz używania busoli. Uczniowie biorą udział w kursach z przedmiotów takich jak: taktyka, łączność czy szkolenie medyczne. Dodatkowo jednostka 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach organizuje szkolenie SERE, czyli zajęcia w terenie z zakresu działań, które pozwalają przetrwać żołnierzom na terytorium wroga. Projekt "Poligon z Bankową" stwarza uczniom możliwość realizacji wybranych zagadnień praktycznych określonych w "minimum programowym realizowanym w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa oraz programów szkolenia członków organizacji pozarządowych wymaganych do podspisania porozumień z komendantami szkoły wojskowej lub ośrodka szkolenia", w wymiarze 40 godzin lekcyjnych w pięciu ośmiogodzinnych blokach szkoleniowych. Inicjatorami projektu "Poligon z Bankową" są: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chorzowie, Wyższa Szkoła Bankowa oraz 6. Batalion Powietrznodesantowy im. gen. dyw. Edwina Rozłubirskiego w Gliwicach.