DYREKCJA GRONO PEDAGOGICZNE HISTORIA SZKOŁY SYMBOLE SZKOŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI RADA RODZICÓW MOCNE STRONY I LO IZBA TRADYCJI JUBILEUSZ 90-lecia I LO

MOCNE STRONY I LO

95 LAT TRADYCJI!

W murach naszej szkoły kształciło się wiele pokoleń Siemianowiczan. Szkoła może poszczycić się wybitnymi absolwentami, takimi jak :

Zbigniew Paweł Szandar -  polityk i dziennikarz, kustosz Biblioteki Śląskiej w Katowicach, były prezydent Siemianowic Śląskich w latach 1994-1996 i 2002-2006.

Włodzimierz Kulisz - Prezydent Siemianowic Śląskich w latach 1996-1998.

Agnieszka Dygacz - polska chodziarka, reprezentantka Polski, olimpijka, dwukrotna rekordzistka Polski, sześciokrotna mistrzyni Polski (2008, 2009, 2010, 2011, 2013 i 2014).

Andrzej Szymczyk -  nadinspektor, I zastępca Komendanta Głównego Policji.

dr Zdzisław Janeczek – historyk, publicysta, pracownik naukowy i pedagog.

Antoni Halor - reżyser filmowy i telewizyjny, artysta plastyk, literaturoznawca, publicysta. Patron Zespołu Szkół nr 4 w Siemianowicach Śląskich.

Michał Bryś – prowadził 6 edycję Hell’s Kitchen, kucharz z zamiłowania, aktor z wykształcenia, okrzyknięty tytułem „Szefa Jutra 2016” przez polski przewodnik Gault&Millau.

Grzegorz Lamik - aktor Teatru Śląskiego.

Dziś staramy się łączyć tradycję z nowoczesnością oraz kształtować swoich wychowanków w  oparciu    o szacunek do drugiego człowieka, poszanowanie uniwersalnego systemu wartości, dziedzictwa historycznego i kulturowego tak, aby poprzez właściwe kreowanie własnego rozwoju, godnie wpisywali się w kształtowanie otaczającej rzeczywistości.

WIELOPOKOLENIOWOŚĆ

Jesteśmy szkołą wielopokoleniową o bogatych tradycjach, nasi absolwenci przysyłają do nas swoje dzieci, wnuki, prawnuki...

ŚWIETNA LOKALIZACJA

Znajdujemy się w centrum miasta, rozbudowany węzeł komunikacyjny umożliwia bezproblemowe dostanie się
do nas z Chorzowa, Piekar Śląskich, Czeladzi czy Katowic

ŚWIETNIE WYPOSAŻONE PRACOWNIE

Szkoła w 2010 r. przeszła gruntowny remont. Obecnie szkoła posiada świetnie wyposażone pracownie przedmiotowe: polonistyczną, językową, historyczną, biologiczną, matematyczną, chemiczną oraz inne.

NAUCZYCIELE ABSOLWENCI

Jesteśmy szkołą, w której poprzednia Pani Dyrektor mgr Bożena Czyrwik, obecna Pani Dyrektor mgr Agata Krzysztofik oraz większość nauczycieli to absolwenci I LO. Wszyscy razem oraz każdy z osobna potwierdzamy
" Śniadek to najlepsza szkoła na świecie"
.

JESTEŚMY NOWOCZESNYMI PATRIOTAMI

Od dwóch lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Klubu Jagiellońskiego -  Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Nieformalnym hasłem Akademii jest "... od narzekania do działania. Uczestnicy projektów pokazali, że potrafią brać sprawy w swoje ręce i realnie działać na rzecz swoich lokalnych wspólnot".